Szczęśliwy związek

  • 10 kwietnia, 2015
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

hO-DsQ511nu_PW77n4KVcgxot1S3zarOqSUUC14u_CU,Veo3dH6dVmrz_5XiIlId8e3NCmP1tr9-IlXwadBn0R4,r6hdeVTMTgBBrSMzYaiknOlcBMzYgKcfDyP_9d6oDsoWreszcie się doczekaliśmy, mamy upragnione maleństwo w domu. Wszyscy oszaleli na punkcie tej kruszynki. Mimo, że to jest taki drobny człowieczek, wniesie w nasze życie mnóstwo zmian. Każdy nasz dzień będzie inny. Martwimy się czy sprostamy wymaganiom małego człowieczka,czy dobrze będziemy się nim zajmować, pielęgnować go, itd. Ale nie zastanawiamy się nad tym jak będą wyglądać nasze relacje z partnerem. Zmiana trybu życia odbije się na nich. Musimy umieć odnaleźć się w nowych realiach,co nie jest łatwe.

Podobno dziecko łączy ludzi, zacieśnia więzi, czy na pewno?

Po powrocie ze szpitala to mama jest głównie przy dziecku, skupia na nim całą swoją uwagę, rodzina znajomi rownież, to dziecko i mama są głownymi osobami, tata zostaje z boku. Albo sam się odsuwa lub często robi to rodzina. Jest to błędem, ponieważ ciężko jest później tacie być aktywnym tatą uczestniczącym w zyciu dziecka. Taki tata czuje się zwolniony z obowiązku zajmowania się dzieckiem. A mama po jakimś czasie jest zmęczona ciągle rosnącymi obowiązkami, czuje się samotna, bo zostaje sama z dzieckiem, z domem, a obowiązków nie ma mało. Tata uwaza, że jego jedynym obowiąkiem jest zapewnienie rodzinie bepieczeństwa finansowego. Owszem jest to wazne, ale dziecko potrzebuje rownież taty, a mama partnera.

Problemem jest brak czasu. Nie ma kiedy porozmawiać, lub za mało romawiamy,a jak juz to o zakupach, co na obiad, jak dziecko itd. Nie mówimy o swoich potrzebach, tego co czujemy, nie ma miejsca na spontaniczność, seks tylko od święta.

Czemu? A bo taty nie ma w domu cały dzień,a jak wraca wieczorem to nie ma siły, jak mama, która nawet jak tata skończył prace, ona jest dalej w gotowości.  Rano? Czesto jeszcze mama z dzieckiem śpią ,kiedy tata wychodzi.

Jak wygląda rozmowa? To wymiana komunikatow. W ten sposób każde nas zamyka sie we własnym świecie nieporozumień, tak rodzi sie frustracja.

Będąc rodzicami poświęcamy się bez reszty dzieciom, całkowiciez apominając o potrzebach drugiej połówki, a to przecież dzięki naszemu związkowi wszytko się zaczęło, od naszej miłości.

Jeżeli starcimy to, już nic nie będzie takie samo. Dbajmy o nasz związek, wygospodarujmy czas na romantyczne wieczory, czas we dwoje.

My, mamy jesteśmy zmęczone,niewyspane, ale ostatkiem sił zadbajmy o siebie, zrzućmy ten dres ,oni chcą w nas nadal widzieć swoje piękne kobietki, a nie udręczone niewolnice. To jest trune, ale naprawdę warto, opłaca się. Zróbmy to dla nich, w końcu dzięki nim mamy te małe istotki.

Kiedy dzieci są małe to jest wielka próba dla związku, nieważne jak się kochamy to, różnie może być. Pamiętajmy o potrzebach partnera. Dzieci jak my zalożą swoje rodziny, a my zostaniemy znowu we dwoje, dbajmy o to i bądźmy dobrym przykładem dla naszych dzieci, by one stworzyły szczęśliwe związki.

Nie zapominajmy, że dziecko to nie kłopot, kto ma się nim zająć, to wielka radość, szczęście dla rodziców. A rodzice,co mogą dać dziecku? Nie zabawki, ale dla dziecka największym prezentem od rodziców to kochający się rodzice.

 

Mama

Koszulka  www.smallbig.pl

Franuś

Koszulka www.smallbig.pl

Spodnie www.nonio.pl

Kapcie zazzu.pl

Tata

Koszulka megakoszulki.pl