różowo mi

  • 4 maja, 2016
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Przedstawię Wam kolejny cud kosmetyk marki Fitomed.

Jest to maseczka antyoksydacyjna z różowej glinki

IMG_20160504_141907

Składniki maseczki

Glinka różowa

To mieszanka glinki czerwonej i białej. Krzem, wapń, żelazo, sód, potas sprawiają  że skóra promienieje. Glinka ma zastosowanie przy poważnych problemach skórnych, blizny, nierówna struktura cery, zaskorniki. Glinka tonizuje i wygładza skórę.

Ekstrakt z aceroli

Bombowa dawka witaminy C

Ekstrakt z nasion winogron

Źródło oligoprocyjaniadyn, to grupa polifenoli. Są to silniejsze antyoksydanty niż witaminy C i E. To połączenie około 40 związków o działaniu synergicznym. Wspierają struktury kolagenowe, które z wiekiem szwankuje.

Ekstrakt ze skórek granatu

Źródło kwasu elagowego, działa ochronie na geny odpowiedzialne za prawidłowy podział komórek. Działa silnie przeciwzmarszkowo.

 

Jak widzicie składniki są w pełni naturalne, bez żadnego syfu.

Maseczka przeznaczona jest do cery mieszanej i tłustej, ze względu na dużą zawartość substancji czynnych nie jest  polecana do cery naczynkowej.

Maseczka odświeża i poprawia ukrwienie, widocznie odmładza skórę, tak mam już swoje lata, ale kobieta jest jak wino, im starsza tym piękniejsza, a Fitomed pomaga to piękno pielęgnować, zdrowo i naturalnie, a skutecznie.

Substancje czynne polifenole: kwas elagowy oraz proantocyjanidyny i witamina C to niezwykle silne antyoksydanty; poprzez neutralizacje wolnych rodników i regenerację uszkodzonych lipidów, prowadzą do odmłodzenia komórek naskórka.

Czy te antyoksydanty są nam potrzebne?

Owszem. Każdemu z nas wcześniej czy później zaczyna skóra się starzeć. Dużą rolę odgrywają tu czynniki genetyczne, ale i nasz tryb życia.

Skóra zaczyna sie starzec około 25 roku życia, kolagenu jest coraz mniej, po mału traci swą jędrność i świeżość. Dlatego tak ważna jest łącznie odpowiednia pielęgnacja jak i tryb życia, dieta. 

Dużą role odgrywają tutaj  antyoksydanty. Wolne rodniki, które przyspieszają starzenie się skóry boją się właśnie antyoksydantow.

Antyoksydanty to związki chemiczne, które powstrzymuja lub opóźniaja procesy starzenia; dzielimy je na  endogenne, produkowane przez organizm, z wiekiem coraz mniej oraz egzogenne, dostarczane z zewnątrz.

Przede wszystkim neutralizują wolne rodniki. Aby ich poziom był wystarczający musimy dbać o dietę oraz stosować odpowiednie kosmetyki, np maseczka z różowej glinki Fitomed.

Maseczke zrobiłam, jak to glinka trochę ściąga, Franusiowi mama w maseczce nie pasuje, ale jak ją zmyje, to cerę mam tak gładką jak mój synek.

Kolejny kosmetyk Fitomed, który na stałe zawitał do naszej łazienki.

Czy kupić? Z pełną odpowiedzialnością TAK. Klikcie TU i kupujecie. Oczywiście cena znowu jest zadowalająca. Odkąd stosuję kosmetyki Fitomed, przestałam używać podkładu. Moja cera nie wymaga już nakładania tzw maski.

Uwielbiam Fitomed.