Opowiadania na dobranoc

  • 29 czerwca, 2020
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Prawie każda mama wie, że rytuał zasypiania to czasami nie taka łatwa sprawa. Położyć dziecko spać to często nie lada wyzwanie. Sięgamy po różne sposoby, a najczęściej po książkę; problem w tym, że większość typowych opowiadań to jakaś akcja, która ciekawi dziecko i ze spania nici.

I tutaj z pomocą przychodzą nam Nocne_opowieści, które rytauł zasypiania zamieniają w magiczną część dnia spowitą różem, wprowadzają spokój, harmonię, wyciszają.

rpt

Są to trzy króciutkie opowiadania, mamy misia, który ma iść spać. Miś prosi mamę o trzy bajki na dobranoc.

IMG_20200629_110851IMG_20200629_110854

Pierwsze opowiadanie  przedstawia nam Strażniczkę snu, przemierzającą las z gongiem, jego uderzenia to informacja, że przyszła pora snu.

W drugiej opowieści poznajemy Zore, która poszukując jeżyn dla mamy, gubi się w lesie, tajemniczy bohater pomaga dziewczynce wrócić do domu; to historyjka o znalezieni schronienia, przyjaciela.

W trzecim opowiadaniu Nobo, nie może odnaleźć snu przez kilka dni, odnajduje go w kąpieli i pomaga mu rozmowa z przyjacielem.

To krótkie opowiadania pomagają dzieciom wyciszyć się przed snem, przenoszą czytelnika w magiczny świat krainy sny, a piękne nietuzinkowe ilustracje są ukojniem dla oczu. Autorka zawarła w książce ważne kwestie w przypadku zasypiania takie jak rytm dnia, poczucie bezpieczenstwa czy sam sen.

Na pierwszy rzut oka, to trzy opowiadania które są nijakie. Jednak dopiero po przeczytaniu odnajdujemy w nich przesłanie. Książeczka może stać się naszym stałym rytuałem przed snem, tak jak ma to miejsce w przypadku małego misia, który prosi mamę o trzy opowiadania i wie dokładnie o czym będą opowiadania.

rpt

Książeczkę kupicie w księgarnia Tania_Książka, jak i inne super tytuły_dla_dzieci.

IMG_20200629_110916

Ostrzegam mimo, iż księgarnia jest naprawdę tania, wejście na stronę księgarni grozi bankructwem, ale za to w jakim stylu, przyznacie sami że warto.