Niezbędnik każdej mamy

  • 5 maja, 2020
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Kompletując wyprawkę dla dziecka myślimy głównie o ubrankach, pieluszkach czy kosmetykach. Szukamy również rozwiązań, które ułatwią nam opiekę nad niemowlakiem; i tak jak Franek był mały kupiliśmy bujaczek, taki niski do postawienia na podłodze; korzystamy z niego również teraz dla Stasia. Jednak ma pewne minusy, jest niski, trzeba się schylać, poza tym jesteśmy (nie) szczęśliwymi posiadaczami kotów i psa, które niekoniecznie muszą swoją miłość okazywać Stasiowi. Rozpoczęły się poszukiwania bujaczka, który będzie spełniał nasze wymagania i tak o to jest On, piękny, elegancki, minimalistyczny Lionelo_Niles.

Krzeselko-do-karmienia-LIONELO-NILES-Szare-62840Bujaczek i krzesełko do karmienia w jednym, który w 100% spełnia nasze oczekiwania. Jest wysoki, nie martwię się, o nagłe dowody sympatii że strony zwierzyńca.

To teraz napiszę Wam troszkę danych technicznych, później moje wrażenia z użytkowania krzesełka.

Bujaczek przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 9 kg lub do chwili aż zaczną samodzielnie siedzieć. Do krzesełka dołączona jest wkładka dla niemowlaka; na zdjęciach nie jest to bardzo widoczne, ale nie spotkałam się z z taką wkładką jeszcze, jest niezwykle przyjemna w dotyku, miła gruba i miękka, idealna dla malutkich dzieci; później ją wyjmujemy.

IMG_20200505_065405Oczywiście są pasy bezpieczeństwa, (posiadają regulacje) z grubymi osłonkami, do tego pałąk z zabawkami, które po naciśnięciu piszczą, A Staś twierdzi że są pyszne w smaku, nie wiem nie próbowałam, wierzę mu .

Krzesełko ma  dwie opcje nachylenia oparcia. Regulacji podlega również wysokość położenia fotelika, jest ich aż 6.

Fotelik możemy bujać sami, albo włączyć bujanie automatyczne. Jeśli myślicie, że to na tyle, to czytajcie dalej, bo bujanie może umilić dziecku śpiew ptaków, szum wody lub kilka rodzajów melodii, albo możecie sami wybrać muzykę, podłączyć pendrive.

IMG_20200504_175611Wszystkim steruję się za pomocą panelu, który ma tych funkcji bo

-Wybór trybu bujania, pośród 8 szybkości

-Odgłosy ptaków, szumu wody

– Odtwarzanie muzyki

– Wykrywanie głosowe;bujaczek nasłuchuje odgłosy dziecka, jeśli usłyszy dwa lub więcej dźwięków następujących po sobie zacznie bujać się najwolniej i zacznie odtwarzać muzykę o średniej głośności.

– Wskaźnik nagrywania głosowego

– Włącznik czasowy, do wyboru jest 8 minut, dwa razy dla 15 minut i trzy  dla 30 minut

– Port USB

IMG_20200505_065835

A teraz coś dla mega wygodnych, sterowanie funkcjami krzesełka za pomocą aplikacji „Swing control”, którą można pobrać z Google Play lub App Store. Wystarczy włączyć bluetooth.

Screenshot_20200505_061048

Pora karmienia

Wyjmujemy pałąk z zabawkami, wkładamy tace, która ma trzy stopnie regulacji. Krzesełko wpinamy w stelaż, żeby się nie bujało.

IMG_20200504_180109Dla większego komfortu dziecka jest regulowany podnóżek.

Sporo mam poleca krzesełka do karmienia jak najbardziej proste. Owszem na pewno są łatwe w utrzymaniu czystości, ale ja nie wyobrażam sobie posadzić do twardego krzesła 6 miesięcznego dziecka, które nie zawsze stabilnie i pewnie siedzi. A jedzenie w różnych szczelinach, no cóż mamy są zaradne .

Poza tym krzesełko jest porządnie wykonane z dbałością o każdy detal. Przepięknie się prezentuje, idealnie wpasowywuje się w każde wnętrze.

Tadam, ot cała filozofia, banalnie proste, tak jak złożenie krzesełka; mamy przejrzystą instrukcje oraz filmik, na pewno dziewczyny dacie radę bez mężów i kochanków.

Krzesełko zasilane jest na zasilacz dołączony do zestawu lub na 4 baterie AA.

Moje wrażenia

IMG_20200504_175121 IMG_20200504_174809

Bujaczek jest po prostu świetny; mogę położyć w nim Stasia, żeby ugotować obiad, odkurzyć czy najwyraźniej w świecie odsapnąć chwilkę.

rptrptrptStasiu jest bezpieczny, zadowolony, ja go widzę a on mnie, ponieważ jest wyżej niż w tradycyjnym bujaczku. Mój kręgosłup również docenił krzesełko, nie muszę się schylać. Krzesełko ma mobilne kółeczka, dzięki czemu robimy trasę salon kuchnia salon. Jest prosty w obsłudze, nawet 6 latek sobie radzi.rpt

Kiedy ja czytałam instrukcje, Franek rozpracował funkcje krzesełka; tą inteligencję ma po mamusi, ja czytałam instrukcje, żeby Franus wiedział od czego zaczynamy .

IMG_20200504_174946

Jeśli się zastanawiacie nad jego zakupem, ja gorąco polecam; jak dla mnie nie ma wad, to krzesełko idealne.