Naturalnie dla malucha

  • 9 marca, 2015
  • Super mama, super kobieta
  • 6 komentarzy

Od jakiegoś czasu obserwujemy zwiększoną ilość alergii wśród dzieci, nie tylko pokarmowych, ale i kontaktowych.
Rodzice stają przed wyborem tekstyliów, które nie będą podrażniały skory dziecka. Również rodzice dzieci niemających  problemów skórnych szukają dla swoich pociech naturalnych tkanin.
Nie jest to łatwe mimo ogromnego wyboru na rynku. Sama się przekonałam, oprócz jawnej chińszczyzny, sa dostępne artykuły tekstylne jako czysta bawełna czy inny ekologiczny materiał, a w rzeczywistości jest to jakiś syntetyk, za który płacimy jak za dobrej jakości wyrób.
 Szukałam na rynku wśród wielu ofert, czegoś co spełni nasze oczekiwania, moje co do jakości oraz Franusia co do wyglądu. Znalazłam super artykuły tekstylne wykonane z bambusa i minky.
Pomyślicie, jak z bambusa, twardego kija.
A ten bambus ma niewiarygodne właściwości funkcjonalne i zdrowotne.
 Przede wszystkim jest materiałem hipoalergicznym, idealnym dla delikatnej skóry malucha, tkanina posiada właściwości kojące, co może przynieść ulgę skórze podrażnionej egzemą. Posiada właściwości termoregulacyjne, Dzięki specyficznemu tylko dla włókna bambusowego przekrojowi charakteryzującemu się wieloma „mikroporami”, tkanina bambusowa trzykrotnie lepiej chłonie wilgoć niż tkanina bawełniana. To właśnie sprawia, że latem pościel jest lekko chłodna, zima ciepła, co przypadku dzieci jest niezwykle ważna zaleta.
Tkanina bambusowa jest antystatyczna, nie gromadzi kurzu ani roztoczy. Ma działanie bakteriobójcze i antygrzybiczne, około 70 procent migroorganizmów jest eliminowanych w sposób naturalny z tkaniny.
Jest bardzo trwałą tkaniną, wystarczy jej pranie w 40 stopniach. Nie poleca się również stosowania płynów do płukania, gdyż mogą one zatykać mikropory tkaniny i ograniczać chłonność wilgoci.
Wszystko to sprawia, że bambus jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku włókien naturalnych.
Ok, ale gdzie kupić i skoro takie to zdrowe, to jak to wyglada?
Super. Pani Justyna doskonale połączyła tkanine bambusowa z miłym materialem minky.
Piękne kolorowe, kocyki, poduszeczki. Ale to nie wszystko, co oferuje Madokomfort
Ale o tym w innym poście.
Dzieła Pani Justyny możemy kupić również na allegro. W ofercie jest wiele wzorów do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie.
Franuś jest zadowolony z kocyka, ja równiez. Mamy zdrowy naturalny kocyk, który jest przepiękny. Franula nie poci się podczas snu i nie marznie. Polecamy :-)