Na zdrowie

  • 3 czerwca, 2015
  • Super mama, super kobieta
  • 2 komentarze

Robi się gorąco będziemy coraz więcej pić, dzieci również muszą zwiększyć ilość wypijanych płynów. Nie jest to łatwe,gdyż dzieci nie zawsze chętnie piją, a jak już to słodkie soki itd.

Tak samo dzieci jak i my powinniśmy pić wodę. Rodzice chcąc podawać dziecku wodę, wybierają wody smakowe dla dzieci, sądząc,że jest  to zdrowe, nic bardziej mylnego.

Producenci reklamują je jako wody smakowe, bez konserwantów, kłamią. Te wody to źródło cukru, butelka napoju zawiera około dwóch łyżek cukru. Prawie tyle samo co cole, pepsi, sprite. A tym chyba nie chcemy karmić dzieci, ani siebie.

Herbatki

Czarnej dzieci wogóle nie powinny pić, w naparze z czarnej herbaty znajduje się tanina utrudniająca wchłanianie żelaza, zawiera również teine, odpowiednik kofeiny, która działa pobudzająco, oraz podrażnia śluzówkę żołądka.

 

Zielone nie nadają się dla dzieci, gdyż podobnie jak czarna działa pobudzająco. Zieloną herbatę w małych ilościach zapropnować można dziecku nie wcześniej jak po 10 roku życia.

Granulowane przeznaczone dla dzieci mega świństwo, sama chemia i cukier

W każdej z herbatek jest olbrzymia ilość cukru,w przeliczeniu na kubek dziecko otrzymuje około 2,5 do 4 łyżeczek cukru. Samo zdrowie, prawda mamusie?

Kubusie i te inne gęste wynalazki cukier i syrop glukozowo fruktozowy to jego nieodłączny element, tuczy, sprzyja otyłości, wpływa na wystąpienie cukrzycy typu 2. Są barwione, dodawane mają aromaty. Zawierją benzoesan sodu, który wywołuje astme, pokrzywke, egzeme, podrażnia śluzówkę żołądka.

Co zatem podawać dziecku do picia?

Herbatki ziołowe, np hibiskus,dzika róża, jagoda, porzeczka, lipa, rumianek.

Soki, tak, ale w granicach normy

Soki przecierowe robimy sami, najlepiej,są  wtedy świeże, smaczne,bez masy sztucznych dodatków. Podajemy je nie w ciągu dnia cały czas, ale np na podwieczorek. Soki przecierowe są sycące, ich nadmiar zaspokaja uczucie głodu. Maluch nie zje nic póżniej, one aburzają odruch łaknienia. Podawane z umiarem mają działanie antywirusowe, zawierają pektyny, regulują florę bakteryjną jelit,neutralizują substancje toksyczne. Soki klarowne podajemy w celu zaspkojenia pragnienia. Maluch  czy to soku klarownego czy precierowego powinien wypijać max na dzień 150 ml.

Napoje mleczne, o nich będzie osobny post, teraz napisze, że najzdrowszym dla dziecka jest jogurt naturalny, dodajemy do niego owoce lub robimy koktajle, Franuś uwielbia, ja też.

Najlepsza i najwartościowsza jest dla malucha woda żródlana. Jeżeli maluch nie chce takowej pić, dodajemy do niej odrobinę soku z cytryny i odrobinę miodu.Pod warunkiem, że maluch nie ma uczulenia.

My uwielbiamy miody z firmy Bartnik, nie mam obaw podać miodu dziecku. Są bepieczme.

Zatem mamy zanim podamy dziecku niby super zdrowy napój ze sklepowej półki, przeczytajmy skład na opakowaniu, tym drobnym maczkiem.

Nawyki żywieniowe wśród dzieci budujemy my rodzice, nie dopuśćmy by nasza nastoletnia już pociecha gasiła pragnienie kolejną puszką pepsi.

Jeśli chcecie dać dzieciom zdrową herbartkę my polecamy w szczególności herbatki firmy Malwa oraz DaryNatury

W pełni naturalne, zdrowe, bez chemii.

Franula z Malwy uwielbia śliwkę. z aronią, a z Darów Natury jagodowa.

Herbatek oczywiście nie słodzimy!

2015-06-02-14-18-21-19798500052015-06-03-12-10-33-974170683