Miodowa kraina

  • 30 października, 2017
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Sezon grupowy w pełni, przychodnie oblegane przez chorych, kolejki w aptekach.

Nie rozumiem po co. Jak wokół nas jest tyle dobra od natury, czym śmiało możemy leczyć wszelkie infekcje a nawet im zapobiegać. Chyba najpopularniejszy jest miód.

FB_IMG_1509368307553

Czemu ciągle ten miód?

Ano temu, że to jeden z najcenniejszych leków natury. A jego uzdrawiająca moc rośnie jak dodamy do niego inne składniki, ale to za chwilę o tym.

Badania potwierdziły że miód zapobiega infekcjom, stanom zapalnym,  nowotworom, chorobom serca, wielu schorzeń cywilizacyjnym. Systematycznie spożywany niszczy grzyby i bakterie.

FB_IMG_1509368286869

Po wnikliwych badaniach nad miodem odkryto że zawiera 13 silnych biobojczych szczepów bakterii kwasu mlekowego neutralizujacych chorobotwórcze grzyby i bakterie.

FB_IMG_1509368299712

Skutecznie walczy z kaszlem, równiez potwierdzone badaniami.

FB_IMG_1509368342964

Jak pisalam wcześniej można wzbogacić miód w pewne dodatki, propolis czy mleczko pszczele. Czy warto?

Ja myślę, że nawet trzeba

W propolisie wykryto sporo substancji leczniczych, np flawonoidy, kumaryny, kwasy tłuszczowe, mikroelementy, terpeny.

Propolis niszczy oraz blokuje bakterie i grzyby chorobotwórcze. Leczy grypy i przeziębienia. Propolis hamuje rozwój szczepów bakteryjnych odpornych na antybiotyki.

Mleczko pszczele zawiera witaminy, aminokwasy, białka, kwasy tłuszczowe,  cukry, związki fosforu i wiele innych substancji aktywnych. Posiada silne właściwości oczyszczające i energetyzujace. Mleczko pszczele cechują duża zawartość gamma globulin, które stymulują system odpornościowy  i walczą skutecznie z infekcjami.

Mleczko pszczele to istne bogactwo, jak zaczęłam pisac ten artykuł to zdecydowałam się na napisanie posta tylko i wyłącznie na temat mleczka pszczelego, bo jest tego warte.

Miód wzbogacony takimi składnikami to istna bomba w walce z przeziębieniami.

Taki miód to powinien być w każdej kuchni.

Tylko skąd go wziąć?

Osobiście odradzam kupowanie go w sklepach spożywczych chyba że wiecie że jest to miód że sprawdzonego źródła. Najlepiej jak macie zaprzyjaźnionego pszczelarza, ale takiego który posiada wszelkie wymagane dokumenty i badania, innego miodu dzieciom nie dajemy. Nie ma tekstu bo znam i ufam. W dzisiejszych czasach takie coś jak zaufanie to rzadkość.

FB_IMG_1509368339832

Ja znalazłam Pasieke Rodzinną Żurowie ze Strumienia.

Niewielka pasieka powstała z zamiłowania do pszczół i miodu.

Myślę, że warto zaopatrzyć się takie naturalny antybiotyk. Antybiotyki, które bierzecie na receptę niszczą mikrobiote, konieczne jest przyjmowanie wtedy około Roku probiotykow w celu jej odbudowania. Taki miód to w pełni naturalny lek bez skutków ubocznych.

To właśnie w tej Pasiece dostaniecie Miód z propolisem i mleczkiem pszczelim. Jest pyszny, prawdziwy.

FB_IMG_1509368268760

Pasieka ma kilka produktów pszczelich do wyboru, np miód z kakao, z cynamonem i wiele innych.  Nie będę pisać jakich, sami koniecznie zajrzyjcie i poznajcie wspaniałe wyroby pszczele kliknij TUTAJ.

FB_IMG_1509368231499

Cała nasza rodzina poleca.