Lepszy poród

  • 8 stycznia, 2015
  • Super mama, super kobieta
  • 2 komentarze

Ostatnio coraz głośniej mówi się o opiece okołoporodowej. Możemy usłyszeć makabryczne historie dziewczyn z dnia, który powinien być ich najpiękniejszym dniem w życiu. Jednak nasz personel medyczny dosyć skutecznie uniemożliwia nam miłe wspomnienia.
Powstałam niedawno super akcja Lepszy Poród
Naprawde fajna sprawa, założyły dziewczyny portal poświęcony właśnie temu tematowi
Jak się czyta niektóre kartki mam, to nóż się w kieszeni otwiera; czemu położne kobiety, często matki mogą traktować tak drugą kobietę matkę. Owszem trafia się położna z powołania, która pomaga , uczestniczy w porodzie. Ja trafiłam na super położne i lekarzy. Niestety mój poród zakończył się cc, ale do te kilka godzin porodu mimo niewyobrażanego bólu wspominam bardzo miło. Położna całkiem przypadkowe, mające w tym dniu dyżur zbyły przy mnie kiedy tego potrzebowałam, starały ulżyć mi się w bólu, wspierały psychicznie.
Nawet na sali operacyjnej przez cały czas mówili mi co będą teraz robić, miałam znieczulenie miejscowe.Po urodzeniu synka, dała mi położna Franusia na klatkę piersiową. Na czas zszywania mnie z Franulką był jego tata.
Całą opiekę po cc, okołoporodową wspominam naprawdę bardzo miło. Trafiłam na fantasycznych lekarzy, połozne, pielęgniarki.
Wiem, że nie każda dziewczyna tak trafi, dlatego walczmy o swoje prawa, niech to prawo nie bedzie zapisane gdzies w jakiejś ustawie, ale niech ono każdego dnia będzie obecne na oddziałach położniczych.

LEPSZY PORÓD