Jak zacząć żyć zdrowo

  • 27 lipca, 2020
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Na pewno już wiecie, że mam fioła na punkcie zdrowego stylu życia, większość książek w mojej biblioteczce są głównie o zdrowym żywieniu. Ale zdrowy styl życia nie odnosi się tylko do tego co jest na naszym talerzu, to dbanie o każdy szczegół, między innymi sen, ruch, pozytywne nastawienie. Proste, ale tak naprawdę w praktyce różnie z tym wychodzi. Większość z nas, a głównie mamy o swoich potrzebach często zapominają, albo odkładają je, bo to dzieci są najważniejsze, jest to jak najbardziej normalne.

Ale czasami bywa tak że nie ma w nas ani motywacji ani chęci do zadbania o siebie. Z pomocą przychodzą nam różne poradniki. Tak wiem, jaką opinią cieszyły się poradniki, ale dzisiejsze poradniki przeszły totalną rewolucję, są pisane przez profesjonalistów, przyjemnym językiem bez lania wody, fajnie się je czyta oraz wdraża porady w życie.

Chcę Wam polecić świetny poradnik, o tym jak zadbać o siebie, poradnik który promuje holistyczne podejście do zdrowia.

davdav

 

Biohacking Karola Wyszomirskiego to obowiązkowa pozycja dla fana zdrowego stylu życia. Karol jest znanym dietetykiem interpersonalnym, trenerem. Prowadzi szkolenia i treningi personalne. To jego prywatna historia służy za motywację i rady dla czytelnika. Karol zaczyna od czasów kiedy był nastolatkiem, jak zmagał się z problemami zdrowotnymi. W książce opisuje swoją drogę do zdrowia; wszystkie porady jakimi się dzieli są przez niego samego przetestowane.

IMG_20200727_132246

Zdaniem Karola zdrowy organizm to taki, w którym gospodarka hormonalna jest unormowana, to gwarancja zdrowia, szczuplej sylwetki, dobrego samopoczucia. Droga do tego wiedzie przez dietę, aktywność fizyczną, sen.

Wszystko nam autor wyjaśnia krok po kroku, jak osiągnąć wyznaczony cel.

W poradniku znajdziemy odnośniki do badań naukowych, którymi autor potwierdza swoje słowa.

bsh

IMG_20200727_132049IMG_20200727_132052Poradnik jest bardzo przejrzysty, przyjemnie się go czyta, łatwo znaleźć informacje. Myślę, że to must have każdego maniaka dietetycznego. A nawet jeśli nim nie jesteś, to po przeczytaniu tego poradnika już nim będziesz z korzyścią dla siebie.

IMG_20200727_132128
Oczywiście w promocyjnej cenie kupicie poradnik w księgarni Tania_Książka.

Ja osobiście bardzo lubię poradniki, zaczęłam wdrażać w życie ich porady i nie żałuję, na pewno na mojej półce zagości więcej poradników.

Was również zachęcam do przejrzenia bogatej oferty poradników na stronie księgarni, naprawdę warto.

Życzę miłej lektury.