Jak ogarnąć pokochać swoje życie

  • 19 sierpnia, 2020
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Przerwa wakacyjna była, również sobie zrobiłam małą przerwę, czasami trzeba wziąć oddech, wtedy do pracy wraca się z nowymi pomysłami a przede wszystkim ze świeżą energią , dobra z tą energią to przegięłam, mam dwoje energicznych dzieci, więc ja i energia, to jak miłość psa i kota. Ale pomysły mam.

Mimo, że nie pisalam nic na blogu czy Facebooku i instagramie, ale coś się przeczytało. Zrobiłam się wielką fanką poradników, gdyż te nowe są naprawdę super, i zawsze coś wniosą do mojego życia.

Teraz przeczytałam „To_Twoje_życie_pokochaj_je„.

Pomyślicie banał, bo jak nie można lubieć swojego życia. A no można, wystarczy wejść na jakieś forum, tam gdzie kobitki piszą, (bo facet łyknie zimne tyskie, i już mu przejdzie) , a kobietka? Ona musi wylać z siebie wszystkie żale, że mąż jej nie docenia, że teściowa się czepia, dzieci mają gdzieś co mówi, tyłek ma o dwa rozmiary za większy i tak dalej i tak dalej. I wogole nic jej nie pasuje. Rzadko kiedy umiemy dostrzegać, że nasze życie jest naprawdę fajne, owszem będzie pod górkę, czasami stromo, no ale nikt nie mówi’ł, że będzie lajcik.

Czy ja narzekam? Nie, nie narzekam na swoje życie bo je lubię, wkurza mnie czasami pierdolnik, ale już po mału zaczynamy się lubieć. Wolę z dziećmi się bawić niż biegać ze ścierką, nie to że nie sprzątam, czasami mi się zdarza .

Ale wróćmy do książki, bo o niej ma być artykuł.

Autorkami książki są  Katarzyna Miller psycholożka i dziennikarka Joanna Olekszyk.

Poradnik ma formę dialogu, to 24 rozmowy na różne życiowe tematy. Autorki wyjaśniaja nam skąd są problemy i jak dać sobie z nimi radę.

rpt

Ta książka nas pewno nas nie nauczy żyć, ale pomoże nam obrać właściwy kierunek. Nauczymy się dostrzegać to czego wcześniej nie widzieliśmy.

Znajdziemy w niej lekcje dorosłości i autentyczności pokochamy siebie. Na lekcji empatii i miłości nauczymy się prawdziwej przyjaźni. Na lekcji spokoju ducha odpuścimy, a na lekcji przyjemności zaczniemy celebrować chwile dla siebie.

Niby lekcje banalne, ale dopiero po przeczytaniu poradnika zdajemy sobie sprawę, że mamy dużo pracy nad sobą, żeby je wdrożyć w nasze życie.

Ja poradnik polecam, świetna sprawa na prezent. Jak zwykle książkę kupicie w mega atrakcyjnej cenie na Tania_książka, tam znajdziecie też inne poradniki. Fajna książka na leżaczek w cieniu z mrożoną kawką.

Milej lektury