Domek na drzewie

  • 28 września, 2020
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Wracacie czasami do swojego dzieciństwa? Ja czasami tak, było beztrosko, nie? Każdy z nas ma pewnie jakieś fajne wspomnienia z tego okresu.

Dziś budujemy dzieciństwo naszym dzieciom, staramy się ze wszytkich sił, żeby jako już dorośli ludzie mogli siąść zamknąć na chwilę oczy i przenieść się do lat dziecięcych. Ja wiem, że to bardzo podnosi na duchu, zwłaszcza kiedy mamy pod górkę. Staramy się również dać dzieciom to czego sami nie mieliśmy. Często zapominamy się i zazwyczaj prześcigamy się w kupowaniu coraz to nowszych zabawek. A co Wy wspominacie ze swojego dzieciństwa? Lalki, autka, zabawki…? Chyba nie; bo przypominamy sobie chwilę spędzone z bliskimi. Dlatego zanim kupimy dziecku kolejną wypasioną zabawkę z reklamy, bo bez niej nie ma dzieciństwa, jak zapewnia producent, zastanówmy się czy nie odłożyć tej zabawki na później, a wziąć dziecko poskakac po kałużach, jeść lody na trawie w parku, ubabrać się watą cukrową, a wieczorami poczytać książkę. Wiecie jak to zbliża, wspólne czytanie.

Dziś chcemy Wam zaproponować super pozycje (głodnemu chleb na myśli ), świetną książkę, inna niż wszystkie, bo będziemy się wspinać na 117 piętro jedynego w swoim rodzaju domku na drzewie. Domek na drzewie to też taki powrót do dzieciństwa. Mieliście taki domek? Ja nie, ale nawet jakbym miała to bym nie wlazła, bo bym kiecke podarła .

Wracając do naszej książki, głównymi bohaterami są Andy i Tary, lokatorzy tytułowego domku.

IMG_20200928_123523

To powieść, komiks, bawiący do łez, gdzie. Cała akcja rozgrywa się w 117 piętrowym domku na drzewie, gdzie dzieją się rzeczy irracjonalne. Książka nie ma granic wiekowych. Czyta się ją bardzo szybko, chyba za szybko. Urzeka niebanalnymi nazwami różnych przedmiotów. W oczy rzucają się świetne ilustracje.

Oczywiście książka zawiera morał, mówiący iż potrzebne są wszystkie gatunki literackie.

Autorzy książki 117_piętrowy_domek_na_drzewie Andy Griffiths i Terry Denton spisali się na medal, i już zapowiedzieli kolejne przygody oraz wyższy domek. Wow, to będzie jazda bez trzymanki.

IMG_20200928_123741

Zachęcam Was gorąco do tej lektury. W korzystnej cenie nabędziecie ją w księgarni Tania_Książka. Tu są książki za pół darmo. To przy okazji obczajcie inne książki_dla_dzieci, zamawiac jedną to tak lipnie, nie sądzicie, tym bardziej, że długie wieczory zbliżają się wielkimi krokami.

Milej lektury