„Szpilki, Paryż i miłość”

  • 4 czerwca, 2017
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Często zakupy robimy w Biedronce, na jednej zakupowej wyprawie przekopywalismy wszyscy kosz z książkami, tata wziął jak zwykle jakieś kryminały, Franula Smerfy, a mama dorwała książkę ” Szpilki, Paryż i miłość”; tytuł zdecydował że kupiłam książkę, lubię szpilki, uwielbiam Paryż, a miłość , no jestem kobietą więc wszystko co ma miłość w nazwie działa na mnie.

TA książka przypomniała mi jak piękny jest Paryż, miałam okazję zwiedzić wiele zabytków Paryża,zgubić się w Louvre jeść bliżej nieznane mi dania, poznać urok Francuzów(są uroczy), przyjrzeć się jak spontaniczni i wolni są Francuzi.

Autorka książki jest Paulina Wnuk Crepy, modelka, która wyjechała do pracy do Paryża jako nastolatka, zakochała się i … tam mieszka, jako szczęśliwa żona Francuza i mama dwóch dziewczynek. Również autorka bloga Mama_w_Paryżu. Wiem, że niektórzy pomyślą, że jak modelka może napisać książkę, przecież to puste i głupie lale. A to dziewczyny, które harują jak woly, ciężko pracują, znają kilka języków, nikt ich nie prowadzi za rączkę w obcym mieście, są w różnych sytuacjach, równie niezbyt bezpiecznych, są zdane same na siebie. To nie puste i głupie lale, to odważne dziewczyny, które nie boją się spełniać swoich marzeń.

Książka nie jest biografią Pauliny, wszytkie postaci są fikcyjne, ale sytuacje już prawdziwe.

Czytając losy Julii, zwiedzamy Paryż, ale nie ten z przewodników, poznajemy miejsca których w przewodnikach nie znajdziemy.

Julia to nastolatka zaczepiona w Polsce przez pracownicę agencji modelek, która bardzo szybko wyjeżdża robić karierę w Paryżu. Staje sama na parsykim lotnisku z ciężkimi bagażami, tutaj zaczyna się przygoda jej życia.

Poznaje swoje współlokatorki modelki, między którymi wbrew pozorom rodzi się przyjaźń. Jej życie nabiera tempa, ciągle castingi, sesje zdjęciowe i … On, albo Oni. 

Dostrzega uroki Paryża, beztroskich Francuzów, umiejących cieszyć się z drobnych rzeczy. Staje twarzą w twarz z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami. 

Dopiero tutaj widzi, ze modeling to nie zabawa, to ciężka praca i walka o swoją godność. 

Dla kogo jest Książka?

Nie tylko dla nastolatek marzących o karierze modelki; to książka dla każdej kobiety. Czyta się ją jednym tchem, wciąga, ciężko odłożyć ją na półkę.

Myślę, że każda z nas znajdzie w Julii coś z siebie.

ZachęcamWas do poznania Julii, Abi, Sashy i innych bohaterów książki.