Rola dziadków w życiu wnuków

  • 22 sierpnia, 2017
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Będąc rodzicami doceniamy wszelką pomoc ze strony rodziny; aktywne są zwłaszcza babcie. Jednak pomoc a wyreczanie rodziców troszkę się różnią.

Dzisiejsze babcie to coraz częściej aktywne zawodowo kobiety, realizujące swoje pasje. Albo będąc na emeryturze spełniają marzenia, rzadko siedzą w papciach, czerpią z życia ile się da. I mają do tego święte prawo. Więc czemu do licha masa rodziców myśli, że babcie mają zajmować się wnukami.

Czy w porządku jest to kiedy babcia rezygnuje z pracy zawodowej, tylko po to by siedzieć z wnuczkiem,ale  nie tylko, ona robi zakupy, sprząta, gotuje  a rodzice mogą realizować  się zawodowo.

Decydując się na dziecko wypadałoby być świadomym obowiązku jaki wtedy spada na nas. Jakim prawem rodzice ceduja opiekę nad dziećmi dziadkom. Nie mówię tutaj o sporadycznych przypadkach, ale o codziennej opiece. Czy ta babcia nie ma prawa pracować jak ma ochotę, albo podróżować po świecie?

Czy jedynym obowiązkiem babci jest praca charytatywna u własnych dzieci?

Ona już swoje dzieci odchowala. Teraz ma czas na swoje widzimisię.

Szkoda mi tych babć mijanych na ulicy podczas spaceru, zmęczone, utyrane. A rodzice wracają z pracy  uśmiechnięci prosto na świeży obiadek, dziec zadbany, pojedzony bawi się na dywanie.

Często zapominamy ile pracy nasi rodzice włożyli w nasze wychowanie. Wnuki oni mogą jedynie rozpieszczac. Ale co taki wygodny rodzic może wiedzieć o tym skoro babcia jest niania u pomocą domową.

Ja bym nie poprosiła którejś z babć o to by opiekowały się Franula, tylko po to żebym ja mogła rozwijać się zawodowo. Piszę na blogu kiedy mam wolną chwilę; kiedy zakładałam bloga wiedziałam że nie będzie łatwo, ale to moja decyzja i to ja powinnam tak się zorganizować żebym miała czas na pracę.

Normalne jest to że ja chcę coś robić, ale nie kosztem babci, która pracuje, a praca sprawia jej wiele satysfakcji.

Jesteśmy dorośli, mamy rodziny, więc może by zacząć radzić sobie, a babciom dać żyć, tak jak chcą, sądzę że każda na to ciężko zapracowala.

Babcie to takie istoty, że nie odmówia, dlatego to my nie powinniśmy obarczac ich naszymi obowiązkami.