Maluch na tropi historii

  • 17 kwietnia, 2020
  • Super mama, super kobieta
  • 0 komentarzy

Dziś uczymy dzieci wielu rzeczy , pisania, czytania, szlaczków itp. Zapominamy o jednej ważnej kwestii, o historii naszgo kraju, jak to było kiedyś. Dzieci często pytają o dawne czasy, a my niekoniecznie potrafimy im opowiedziec w przystępny sposób. Ale na przeciw wychodzą nam wydawcy książek albumów dostosowanych do wieku dziecka.

IMG_20200417_095857

Ja wybrałam dla Franka piękna książkę dużych rozmiarów, z ilustracjami, które przedstawiają dzieje naszego kraju. Do tego napisana jest bardzo ładnym językiem każda epoka.

Polska_na_tropie_historii to prawdziwa kopalnia wiedzy dla małego czytelnika, który zaczyna przygodę z historią. Znajdziemy w niej 12 opowieści autorstwa dr Sebastiana Adamkiewicza historyka i muzealnika oraz piękne ilustracje od Zuzanny Wollny.

IMG_20200417_092236

Zaletą książki jest jej sposób w jaki została napisana, angażuje zmysły wzroku i słuchu, ćwiczy spostrzegawczość i koncentracje, dzięki czemu wiedza sama wchodzi do głowy.

IMG_20200417_092253

Duży format książki jest również zachęcający, możemy całą rodziną przenieść się w inny wiek. Fajna sprawa na wspólne spędzanie czasu bez nudy.

Idealna na prezent, wogole książka jak dla mnie to prezent zawsze trafiony.

IMG_20200417_092348

Emka Kowalska autorka bloga Obibooki zachęca da nauki historii dzieci bez dat, nazwisk, ale korzystając właśnie z barwnych ilustracji, ciekawych opowieści.

Jak zawsze jest jeden minus, książki mają swoją cenę, niestety. Jednak jest na to sposób, znacie księgarnie Tania_Książka? Nie ma dnia, żeby nie było tam promocji, książki naprawdę można u nich nabyć po bardzo korzystnej cenie. Również Polska_na_tropie_historii jak i inne książki_dla_dzieci.

My Wam gorąco polecamy, to nasza ulubiona księgarnia.

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy dzieci uczą się w domach, zamiast włączać im kolejną bajkę czy kupować zabawkę typy plastik fantastik, kupmy dzieciom książki, to najlepsza inwestycja w prawidłowy rozwój dziecka.